1. Немирівський районний центр
дитячої та юнацької творчості
Відкрите заняття
на тему:«Виготовлення квітки соняшника»
Керівник гуртка «Оригамі»
БукієвськаН. Л.
2015-2016 н.р.
2. Тема: фігури середнього рівня складності на основі поєднання
базових форм
Підтема: виготовлення квітки соняшника.
Мета заняття: ознайомити дітей поняттям та технікою виконання об’ємних квітів із
гофрованого паперу; розвивати дрібну моторику рук та окомір, художній смак та
фантазію; навчити основним правилам складання композиції, вчити охайності,
вмінню бережливо та економно використовувати матеріал, підтримувати лад на
робочому місці.
Обладнання: клей ПВА, папір оранжевого та жовтого кольору, чорний папір, зелений
папір, картон, простий олівець, ножиці.
Тип заняття: формування нових знань та умінь.
Хід заняття
І. Вступна частина заняття
1. Організаційний момент
Перевірка дітей до готовності роботи у гуртку.
Серед поданих букв відшукайте слова. Ці слова підкажуть вам, з якими матеріалами
та інструментами ми працюватимемо на уроці. (Діти відгадують слова.)
СЧТКІАОЛЕПАШРТОРАЄ ВРОАЗЬЯОЛІВЕПЬЙОЬО
ОТЬІРЛЬІЦКЛЕЙБЧФДАЇР ПЙУТЛДВКАРТОНЇОЬБУ
ЗЖХОЛПЕНЗЛИКЇТЬВЙ Е ХЗУНОЖИІЦЄЙОТСВЬТФ
2. Ознайомлення дітей з темою заняття, ходом роботи та новою технікою
виконання квітки в об’ємі – «соняшника».
ІІ. Основна частина уроку
1. Теоретична частина:
Розповідь учителя
• Квітка ця на сонце схожа.
Жовті пелюсточки має.
На олію вона гожа,
3. їх до сонця повертає. (Соняшник)
На дошці — малюнки та ілюстрації із зображенням соняшників.
— Розгляньте ілюстрації із зображенням соняшників. Чи подобається вам ця
рослина?
— Як ви вважаєте, чи можна цю рослину назвати квіткою? Чому?
— Соняшник уважається квіткою-велетнем. Інколи він може досягати 4-5 м
заввишки. Діаметр суцвіття — 30 см. Коли квітка достигає, її голівка перетворюється
на великий склад насіння. Квітка соняшника має цікаву особливість: протягом дня
вона повертає свою золоту голівку за сонцем, ніби не може намилуватися ним;
недарма цю рослину називають соняхом — сонячною квіткою. В Україні соняшник —
це рослина-символ.
Сім'янки містять 24% повноцінного білка, тобто у ньому є майже весь набір
амінокислот (крім лізину). До складу насіння входить вітамін D (це здоров'я кісток та
зубів) У насінні виявлено вітаміни групи В - В1, В2, В3, В6. Прикметно, що соняшник -
один з найбільших комор вітаміну В6 - піридоксину, який називають дивом природи,
вітаміном здоров'я, бадьорості. Слід додати, що насіння соняшнику - багате джерело
мікро- та макроелементів, зокрема калію, кальцію, заліза, цинку. Гадаємо, що з цієї
короткої розповіді можна зробити висновок, що насіння соняшнику має витіснити різні
"чіпси", "сухарики", "колу" із щоденного меню тих людей, які бажають довго бути
молодими, здоровими і красивими.
Багато видатних художників з усього світу зверталися до теми квітів, зокрема теми
соняшників.
— Порівняйте, як різні художники зображують квіти соняшника. (На дошці —
репродукції картин Вінсента ван Гога, Поля Гогена.)
4. — А тепер подивіться, з якою любов'ю намалювала соняшники українська художниця
Марія Приймаченко. (На дошці — картини М. Приймаченко «Соняшники з
бджолами», «Соняшник життя».)
— Ось, яку чудову квітку ми будемо сьогодні виготовляти з паперу!
2. Перевірка опорних знань:
Яку форму має пелюстка у квітки – соняшнику, які кольори можна використовувати
при виконанні даної квітки?
3. Демонстрування та аналіз зразка
Правила роботи у групі.
— Сьогодні ми будемо працювати у групах. Згадайте правила поведінки у групі.
• Розподілити обов'язки у групі.
• Працювати дружно та завзято.
• Прислухатися до порад товаришів.
• Не галасувати, не сваритися.
• Допомагати один одному.
Фізкульт хвилинка
4. Практична робота:
Перший етап – виконання соняшника в об’ємі.
Вирізати із гофропаперу пелюстки для соняшника.
Виміряти кришку, вирізати з картону круг – це основа,
серединка квітки.
Серединку виготовляємо із чорного паперу (можна у техніці квілінг або із модулів)
5. Приклеюємо пелюстки.
Квітка готова
Другий етап: листочок у техніці орігамі.
З зеленого паперу вирізуємо квадрат, складаємо навпіл, щоб вийшов трикутник.
Верхні краї трикутника підрізуємо, придаючи форму листочка. А потім складаємо
віялом під гострим кутом. Розправимо. По бажанню можна зробити ще два листочки.
Третій етап – з'єднання деталей і формування картини
Відповіді керівника гуртка на запитання гуртківців.
ІІІ. Заключна частина заняття.
6. 1. Виставка та оцінювання робіт
Аналіз виконаних робіт гуртківців.
2. Підведення підсумків заняття
— Як ви оцінюєте роботу вашої групи?
— Що було найбільш удалим і чому?
— Які труднощі виникли?
----Як їх можна було подолати?
----Як би ви змінили свою поведінку настурного разу під час роботи в групі?
----чи сподобався вам урок?
----З яким матеріалом ми працювали сьогодні на уроці?
----З репродукціями яких видатних художників ви ознайомилися на уроці?
----Що сподобалося найбільше?
----Хто з вас знає вірші про соняшник?
Подяка за спільну творчу діяльність на занятті.