Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
Pruning Basics
Pruning Basics
Loading in …3
×
1 of 6

pulmatraditsioonid Portugalias

0

Share

Download to read offline

pulmatraditsioonid Portugalias

  1. 1. Angelika Passel
  2. 2. • Vanus, millal saab abielluda tüdruk on 16 aastat ja poisil on 19 aastat. Noored saavad omavahel leppida kokku ja ei pea küsima vanemate luba. Traditsioonide kohaselt peetakse Portugalis pulmi laupäeviti. Hommikul, pulma päeval noorpaari vallalised sõbrad, panevad püsti lilledest kaare noorpaari tulevase elukoha ette.
  3. 3. Peale seda kui osapooled on otsustanud elada koos, nad teevad teineteisele kingitused. Enne oli see: helmed, sõrmus ja õmmeldud rätik. Üks nädal enne pulmi pruut ja peigmees hakkavad laiali kandma pulmakutseid, pruudil on kaasas näkileivadega korv, mis ta jägab pulmakutsututele.
  4. 4. Kaare peale riputati õun ja sidrun. Peigmees võtis õuna ja pruut sidruni ja peale seda noorpaar kostitas üksteist nende viljadega
  5. 5. Portugali pulmad võisid olla kahte tüüpi: kuiv ja pilvine. Kuiva pulma ajal pakuti palju veini magustoitutega ja kergete suupistega, aga pilvise pulma ajal pakuti lihatoite.
  6. 6. Pulma ajal oli organiseeritud nö raha tants, milles sai iga külaline tantsida pruudiga, kuid pidi maksma selle eest kindla rahasumma

×